Przedszkolaki w Twoim Lekarzu

Przedszkolaki w Twoim Lekarzu NZOZ "Twój Lekarz" 28.04.2018 11:21

Takie spotkania lubimy najbardziej – naszą przychodnię odwiedziły przedszkolaki z Tyńca. Dzieci pytały nas, jak myć ręce, dlaczego warto polubić sport i jak brzmi bicie serca. Na pytania odpowiadaliśmy wspólnie z naszą maskotką – Super Lekarzem.

Nic nie zapewni lepszego zdrowia niż profilaktyka od najmłodszych lat. Stąd właśnie pomysł i zaangażowanie pracowników NZOZ „Twój Lekarz” w akcję edukacyjną skierowaną do przedszkolaków. Zajęcia z grupami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tyńcu Małym odbyły się 18 kwietnia – w sumie odwiedziło nas ok. 150 dzieci.

Angelika Kogut, lekarz medycyny, która poprowadziła zajęcia, opowiedziała przedszkolakom, dlaczego powinny pić dużo wody, polubić sport i warzywa. Pokazała też, jak dbać o higienę myjąc często ręce i zęby. Asystowała jej maskotka Super Lekarz, która rozdawała małym pacjentom naklejki, lizaki witaminowe i balony. Dzieci miały też okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Poprzez zabawę chcieliśmy zaciekawić dzieci tematyką zdrowia. Maluchy dowiedziały się, dlaczego warto chodzić do lekarza i jak badać swoje brzuszki. Dzieci słuchały również bicia swojego serca i dowiedziały się więcej o pracy lekarza. Atmosfera spotkania była wspaniała – mówi Aleksandra Chlebik-Olender, lekarz rodzinny i współzałożycielka sieci sąsiedzkich placówek medycznych NZOZ „Twój Lekarz”.

Ogromne powodzenie akcji sprawiło, że w planach są już kolejne. Informacje o tym, gdzie i kiedy odbędą się spotkania pojawią się na naszym profilu na Facebooku.

Zapraszamy!