Najnowsze szczepionki na grypę już czekają

Najnowsze szczepionki na grypę już czekają NZOZ "Twój Lekarz" 16.09.2018 08:26

Najwyższy czas uchronić się przed grypą. Od 17 września można szczepić się w przychodniach NZOZ „Twój Lekarz”. Zapraszamy całe rodziny: dzieci, dorosłych i seniorów.

Szczyt zachorowań na grypę przypada w Polce na okres od stycznia do końca marca. Aby uchronić się przed tą chorobą zakaźną, najlepiej zaszczepić się już teraz. Szczepionka to najlepsza i bezpieczna metoda profilaktyki. Zalecana przez największe światowe organizacje zdrowia i higieny.

Podobnie jak w ubiegłym sezonie jesienno-zimowym, tak i w tym oferujemy naszym pacjentom najnowocześniejsze szczepionki czterowalentne. Są niezwykle skuteczne, ponieważ chronią przed czterema szczepami wirusa grypy – dwoma typu A i dwoma typu B. Produkuje się je co roku, dostosowując ich skład do podtypów wirusa, które będą aktywne w danym czasie.

Szczepienia w przychodniach NZOZ „Twój Lekarz” rozpoczynają się 17 września. Zaszczepić może się niemal każdy: dzieci, seniorzy, kobiety w ciąży, a nawet osoby z chorobami przewlekłymi jak astma czy cukrzyca. Przed szczepieniem należy pamiętać o koniecznych konsultacjach lekarskich w celu uzyskania kwalifikacji do szczepienia. Więcej informacji pod numerem telefonu: 71 311 12 36.