Jak poradzić sobie z brakiem apetytu u dzieci?

Jak poradzić sobie z brakiem apetytu u dzieci? NZOZ "Twój Lekarz" 12.09.2018 10:04

Odpowiedzi na to pytanie szukajcie na oficjalnym profilu „Twój Lekarz” na Facebooku. Porad udziela nasza specjalistka medycyny rodzinnej – lek. med. Renata Góral.

Twoje dziecko jest niejadkiem? Niechętnie siada do stołu, kręci głową z niesmakiem i zostawia większość posiłku na talerzu? To niewątpliwie problem, z którym spotyka się wielu rodziców. Prośby i groźby nie przyniosą efektu. Są jednak sposoby, aby skutecznie nakłonić pociechę do jedzenia.

Sama jako mama niejadka przez długi czas zmagałam się z podobnym problemem. Podobnie jak niektórzy rodzice, odwiedzający z dziećmi nasze przychodnie. To kłopot, ale można skutecznie jemu zaradzić – mówi lek. med. Renata Góral, specjalista medycyny rodzinnej z NZOZ „Twój Lekarz”, która przyjmuje pacjentów w poradni przy ul. Skarbowców we Wrocławiu.

Co zrobić, a czego unikać? Po pierwsze, do niczego nie zmuszać. Zdania typu „zjedz, bo nie urośniesz”, „jak nie zjesz, to nie dostaniesz deseru” najczęściej przynoszą odwrotny efekt. Więcej porad dr Renaty Góral znajdziecie na naszym oficjalnym profilu na Facebooku. Pierwsza już tam trafiła. Kolejne opublikujemy wkrótce. Warto uważnie śledzić nasz fanpage. Tam znajdziecie również porady innych specjalistów NZOZ „Twój Lekarz”.