Jak dożyć setki? Rozpoczynamy cykl porad

Jak dożyć setki? Rozpoczynamy cykl porad NZOZ "Twój Lekarz" 08.01.2019 12:34

Mamy receptę na długowieczność! Wypisał ją lekarz Marcin Roszkowski z przychodni w Ślęzie. Porady znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Lekarz Marcin Roszkowski z NZOZ „Twój Lekarz” przekonuje, że aby cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata, trzeba dbać zarówno o ciało, jak i o ducha. – Przedłużać życie możemy nie tylko dietą i sportem, ale także regularnym snem, a nawet medytacją – podpowiada. Ważnym składnikiem przepisu na długowieczność jest też dieta. Lekarz zaleca odżywianie się w sposób zgodny z ewolucją człowieka. – Ludzie zanim zaczęli polować, jedli duże ilości nasion, korzeni, orzechów – przypomina.

Co jeszcze znajduje się na recepcie? Ilu Polaków rocznie obchodzi setne urodziny i co zrobić, aby kiedyś dołączyć do grona zacnych jubilatów? Odpowiedzi szukajcie na naszym oficjalnym profilu na Facebooku. Pierwsza porada lekarza Marcina Roszkowskiego trafiła tam 7 stycznia. Kolejne opublikujemy wkrótce.

Warto uważnie śledzić nasz fanpage, ponieważ znajdziecie tam również porady innych specjalistów NZOZ „Twój Lekarz”. W poprzednich cyklach nasi lekarze podpowiadali m.in., jak poradzić sobie z brakiem apetytu u dzieci, zdrowo się odżywiać, uchronić najmłodszych przed próchnicą i zadbać o zdrowie na urlopie. Dołączcie do fanów, by być na bieżąco.