Archiwum

8 października 2018

Dolnośląski Hipokrates 2018 - głosuj na nas!

Aż siedmiu naszych lekarzy, pielęgniarka i położna w plebiscycie DOLNOŚLĄSKI HIPOKRATES 2018. Gratulujemy i trzymamy kciuki za zwycięstwo! Głosowanie w I etapie trwa do 17 października. W tegorocznej edycji plebiscytu DOLNOŚLĄSKI HIPOKRATES 2018 wezmą udział: • Renata Góral (lekarz rodzinny) • Izabela Ksyta (położna) • Izabela Mader-Wołyńska (pediatra) • Aleksandra Olender-Chlebik (lekarz rodzinny) • Marcin Roszkowski (lekarz rodzinny) • Luise Tyl-Piwkowska (pediatra) • Agnieszka Zarankiewicz (pielęgniarka) • Tomasz Góral (ortopeda) • Agnieszka Gładysz (stomatolog)

Celem zorganizowanego przez Gazetę Wrocławską plebiscytu jest wyłonienie najlepszych lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów i placówek medycznych w województwie dolnośląskim. Kandydatów zgłaszają czytelnicy i to oni oddają na nich głosy. - Ten plebiscyt to doskonała okazja do podziękowania tym, którzy na co dzień poświęcają wiele, aby ratować nasze życie i zdrowie” – mówią organizatorzy. Żeby oddać głos, trzeba wejść na stronę Gazety Wrocławskiej, odnaleźć swojego kandydata, a następnie wybrać metodę głosowania: SMS lub tzw. klik. I etap głosowania na kandydatów zgłoszonych w kategoriach powiatowych będzie trwał do 17 października. Do II etapu – wojewódzkiego – zostaną zakwalifikowani ci, którzy uzyskają największą liczbę punktów w swoim powiecie (głosowanie trwa od 19 do 26 października). Równolegle trwa głosowanie na kandydatów zgłoszonych wyłącznie w kategoriach wojewódzkich – tutaj uczestniczy dr Tomasz Góral. Plebiscyt zakończy się w piątek, 26 października o godz. 21.00. Zwycięzcy otrzymają prestiżowe tytuły i statuetki, które zostaną wręczone na uroczystej gali we Wrocławiu. Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznej edycji plebiscytu jeden z tegorocznych kandydatów, Tomasz Góral, został uznany przez pacjentów za najlepszego ortopedę na Dolnym Śląsku. Wiele głosów zebrali również inni nasi lekarze: lek. med. Renata Góral (lekarz rodzinny), lek. med. Monika Junuzovska-Fałat (lekarz rodzinny), mgr Elżbieta Lech (położna), lek. med. Louise Tyl-Piwkowska (pediatra) i lek. med. Cezary Czekalski (chirurg), natomiast sieć przychodni NZOZ „Twój Lekarz” znalazła się w pierwszej dziesiątce kategorii Przychodnia Roku.
16 września 2018

Najnowsze szczepionki na grypę już czekają

Najwyższy czas uchronić się przed grypą. Od 17 września można szczepić się w przychodniach NZOZ „Twój Lekarz”. Zapraszamy całe rodziny: dzieci, dorosłych i seniorów. Szczyt zachorowań na grypę przypada w Polce na okres od stycznia do końca marca. Aby uchronić się przed tą chorobą zakaźną, najlepiej zaszczepić się już teraz. Szczepionka to najlepsza i bezpieczna metoda profilaktyki. Zalecana przez największe światowe organizacje zdrowia i higieny. Podobnie jak w ubiegłym sezonie jesienno-zimowym, tak i w tym oferujemy naszym pacjentom najnowocześniejsze szczepionki czterowalentne. Są niezwykle skuteczne, ponieważ chronią przed czterema szczepami wirusa grypy – dwoma typu A i dwoma typu B. Produkuje się je co roku, dostosowując ich skład do podtypów wirusa, które będą aktywne w danym czasie. Szczepienia w przychodniach NZOZ „Twój Lekarz” rozpoczynają się 17 września. Zaszczepić może się niemal każdy: dzieci, seniorzy, kobiety w ciąży, a nawet osoby z chorobami przewlekłymi jak astma czy cukrzyca. Przed szczepieniem należy pamiętać o koniecznych konsultacjach lekarskich w celu uzyskania kwalifikacji do szczepienia. Więcej informacji pod numerem telefonu: 71 311 12 36.
12 września 2018

Jak poradzić sobie z brakiem apetytu u dzieci?

Odpowiedzi na to pytanie szukajcie na oficjalnym profilu „Twój Lekarz” na Facebooku. Porad udziela nasza specjalistka medycyny rodzinnej – lek. med. Renata Góral.
Twoje dziecko jest niejadkiem? Niechętnie siada do stołu, kręci głową z niesmakiem i zostawia większość posiłku na talerzu? To niewątpliwie problem, z którym spotyka się wielu rodziców. Prośby i groźby nie przyniosą efektu. Są jednak sposoby, aby skutecznie nakłonić pociechę do jedzenia.

- Sama jako mama niejadka przez długi czas zmagałam się z podobnym problemem. Podobnie jak niektórzy rodzice, odwiedzający z dziećmi nasze przychodnie. To kłopot, ale można skutecznie jemu zaradzić – mówi lek. med. Renata Góral, specjalista medycyny rodzinnej z NZOZ „Twój Lekarz”, która przyjmuje pacjentów w poradni przy ul. Skarbowców we Wrocławiu.

Co zrobić, a czego unikać? Po pierwsze, do niczego nie zmuszać. Zdania typu „zjedz, bo nie urośniesz”, „jak nie zjesz, to nie dostaniesz deseru” najczęściej przynoszą odwrotny efekt. Więcej porad dr Renaty Góral znajdziecie na naszym oficjalnym profilu na Facebooku. Pierwsza już tam trafiła. Kolejne opublikujemy wkrótce. Warto uważnie śledzić nasz fanpage. Tam znajdziecie również porady innych specjalistów NZOZ „Twój Lekarz”.    
5 września 2018

Poradnia diabetologiczna w NZOZ „Twój Lekarz” już działa

Osoby cierpiące na cukrzycę mogą ponownie korzystać z usług poradni diabetologicznej w Bielanach Wrocławskich. Pacjentów przyjmuje doświadczony lekarz diabetolog, Jacek Bogdał.

Potrzebujesz pomocy diabetologa? Umów się na wizytę w naszej przychodni w Bielanach Wrocławskich przy ulicy Wrocławskiej, która po przerwie wznowiła działalność. Przyjmuje w niej doświadczony specjalista w tej dziedzinie, lekarz medycyny, Jacek Bogdał. Płatne konsultacje kierowane są do osób dorosłych.

Żeby umówić się na wizytę, wystarczy zadzwonić pod numer rejestracji NZOZ „Twój Lekarz”: 71 31 11 236 lub zarejestrować się online, wchodząc na naszą stronę: www.twojlekarz.net. Tam również informujemy o możliwych terminach konsultacji.  
28 sierpnia 2018

Spotkaliśmy się na dożynkach w Kobierzycach

Badania ciśnienia i poziomu cukru, uśmiechy na twarzach i sąsiedzka atmosfera. Tak upłynęło nam spotkanie z pacjentami przy stanowisku NZOZ „Twój Lekarz” na tegorocznych gminnych dożynkach. Dziękujemy za tak liczne przybycie! Za nami niezwykle udane spotkanie z mieszkańcami Kobierzyc na gminnych dożynkach na stadionie przy ul. Sportowej. Liczba osób w ostatnią niedzielę przy stanowisku NZOZ „Twój Lekarz” przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Tego dnia wykonaliśmy dziesiątki badań ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi. W niedzielę spotkaliśmy się zarówno ze stałymi, jak i nowymi pacjentami, z dorosłymi i z dziećmi. Uśmiechnięty personel opowiadał o ofercie naszej przychodni i rozdawał mnóstwo upominków: balonów, opasek, toreb i naklejek. Odblaskowe opaski szczególnie spodobały się rowerzystom oraz osobom na wózkach inwalidzkich. Wszystkim posmakowały pyszne i zdrowe jabłka. Już tradycyjnie przy stanowisku pojawiła się maskotka Super Lekarza, która chętnie pozowała do zdjęć. Zaprezentowaliśmy także służbowe samochody w biało-niebieskich barwach, którymi na co dzień jeździ nasz personel. To był bardzo udany dzień promujący zdrowie w przyjacielskiej, sąsiedzkiej atmosferze. Do zobaczenia w przychodniach i na przyszłorocznych dożynkach. Dziękujemy, że jesteście z nami!
23 sierpnia 2018

Ruszyły zapisy do szkoły rodzenia

Szkoła rodzenia to cykl 11 tematycznych spotkań, które pomogą prawidłowo przejść okres ciąży i przygotować się do wczesnych etapów rodzicielstwa. Poprowadzą położne, dietetyk i fizjoterapeuta NZOZ „Twój Lekarz”. Pierwsze zajęcia 5 września. Trwają zapisy do kolejnego cyklu szkoły rodzenia. Pierwsze z 11 spotkań dla przyszłych mam już 5 września w przychodni NOZOZ „Twój Lekarz” przy ul. Kunickiego 37a we Wrocławiu. Cotygodniowe spotkania poprowadzą: położna rodzinna Izabela Ksyta, położna sali porodowej Alicja Spychała oraz fizjoterapeutka Martyna Kulawiak i dietetyk Joanna Pieczyńska. Zajęcia podzielone są tematycznie, każde z nich poprowadzi jedna z naszych ekspertek. Uczestniczki szkoły rodzenia na spotkaniach w kilkuosobowych grupach wysłuchają prelekcji, obejrzą projekcje i filmy instruktażowe, a na koniec każdych zajęć będą miały czas na zadawanie pytań i dyskusję z prowadzącymi. Tak zdobyta wiedza i doświadczenie pomogą im przejść przez okres ciąży oraz pierwsze miesiące po urodzeniu dziecka. Na zajęciach w szkole rodzenia NZOZ „Twój Lekarz” uczestniczki m.in. zdobędą wiedzę o przebiegu ciąży i rozwoju płodu, o diecie podczas laktacji, dowiedzą się, jakie pozycje ułatwiają poród i czym jest poród aktywny. Nie zabraknie także zajęć praktycznych i pokazów na fantomie noworodka. Tematy poszczególnych zajęć (od 5 września do 14 listopada):
 1. Ciąża – co warto wiedzieć?
 2. Spotkanie z dietetykiem (np. zasady odżywiania w ciąży).
 3. Spotkanie z fizjoterapeutą (np. mięśnie budujące stabilność kręgosłupa).
 4. Zwiastuny porodu.
 5. Poród fizjologiczny, poród rodzinny.
 6. Poród aktywny, poród zabiegowy.
 7. Noworodek w szpitalu – co powinniście wiedzieć?
 8. Noworodek w domu – co was czeka?
 9. Piersią, butelką, czy inaczej – karmienie noworodka i niemowlęcia.
 10. Kobieta po porodzie – czym jest połóg? Szczepienia dziecka.
 11. Gdy karmienie piersią przysparza kłopotu.
Do szkoły rodzenia zapraszamy nasze pacjentki (zajęcia są dla nich bezpłatne) oraz kobiety w ciąży, które nie są pacjentkami NZOZ „Twój Lekarz” (cykl kosztuje wtedy 200 zł). Zapisy telefonicznie (71 31 11 236), osobiście we wszystkich placówkach lub mailem na adres: i.ksyta@twojlekarz.net. Istnieje możliwość uczestnictwa w wybranych, pojedynczych zajęciach.    
20 sierpnia 2018

Nowa poradnia kardiologiczna NZOZ „Twój Lekarz” już otwarta!

Można zapisywać się do specjalisty kardiologa w Kobierzycach – dr. Konrada Kaaza. W ramach odpłatnych wizyt pacjenci mają możliwość nie tylko konsultacji, ale również badania USG serca. Gabinet w Kobierzycach to już trzecia poradnia kardiologiczna w sieci naszych przychodni.  W Kobierzycach przy ul. Witosa 5 działa już nowa poradnia kardiologiczna. Pacjentów przyjmuje specjalista kardiolog, dr Konrad Kaaz. Poradnia czynna jest w czwartki w godzinach od 14.00 do 18.00. Skierowanie nie jest wymagane. Na płatną wizytę można umówić się internetowo lub pod numerem telefonu 71 311 12 36. - Nasi pacjenci doskonale znają tego specjalistę. Doktor Kaaz współpracuje z nami od dwóch lat. Przez ten czas zaskarbił sobie ich duże zaufanie. Leczył przede wszystkim pacjentów z problemami krążeniowymi. Od sierpnia jego specjalistyczna wiedza pomaga wszystkim pacjentom z problemami sercowymi - mówi  Aleksandra Olender-Chlebik, współzałożycielka sieci przychodni NZOZ „Twój Lekarz”. Podczas wizyty pacjenci będą mieli możliwość konsultacji, a co najważniejsze - skorzystania na miejscu z badania USG serca. W razie potrzeby jest także możliwość rozszerzenia diagnostyki o badanie Holter EKG i konsultację z chirurgiem naczyniowym w ramach szerokiej oferty medycznych usług NZOZ „Twój Lekarz”. Nowy gabinet dr Konrada Kaaza jest pierwszą w Kobierzycach i jednocześnie trzecią poradnią kardiologiczną w sieci przychodni „Twój Lekarz”. Pozostałe dwie znajdują się w Bielanach Wrocławskich. – Otworzyliśmy nowa poradnię, żeby ułatwić dostęp do kardiologa osobom mieszkającym w Kobierzycach i okolicach – wyjaśnia dr Aleksandra Chlebik. W przychodni w Bielanach Wrocławskich działa zarówno poradnia kardiologiczna świadcząca usługi finansowane w ramach umowy z NFZ, jak i poradnia prywatna. W ramach świadczonych usług specjaliści kardiolodzy zajmują się profesjonalnym rozpoznaniem, badaniem i leczeniem wrodzonych oraz nabytych chorób serca, a także układu krążenia, naczyń krwionośnych i mięśnia sercowego. W poradniach prowadzona jest również specjalistyczna diagnostyka (USG serca, całodobowy pomiar ciśnienia ABPM, Holter EKG). Więcej o naszych poradniach kardiologicznych tutaj:  http://www.twojlekarz.net/kardiolog/
20 sierpnia 2018

Spotkaj się z nami na Dożynkach Gminnych Kobierzyce 2018

Przy naszym stanowisku zbadacie ciśnienie i poziom cukru. Z pewnością pojawi się maskotka Super Lekarza z koszykiem pełnym gadżetów. W programie tegorocznej imprezy występy i koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie Kayah. Zapraszamy w niedzielę 26 sierpnia! Pogoda tego lata rozpieszcza, co cieszy tym bardziej, bo zbliżają się coroczne dożynki gminne w Kobierzycach. W tym roku świętujemy 25 i 26 sierpnia, tradycyjnie na stadionie przy ul. Sportowej 28. Podobnie jak przed rokiem, tak i na tegorocznych dożynkach spotkamy się z mieszkańcami przy stoisku NZOZ „Twój Lekarz”, promując zdrowy styl życia. Do odwiedzania stanowiska zapraszamy wszystkich przyjaciół naszych przychodni i uczestników dożynek. Każdy będzie mógł zbadać sobie ciśnienie tętnicze, poziom cukru we krwi i dowiedzieć się nieco więcej o ofercie i usługach medycznych świadczonych w naszych przychodniach. Gościem specjalnym będzie Super Lekarz. Uśmiechniętą maskotkę na pewno spotkacie przy naszym stanowisku. Super Lekarz pojawi się na dożynkach z koszykiem pełnym prezentów – rozda balony, jabłka, naklejki i inne gadżety, niektóre przygotowane specjalnie na tę okazję. Dożynki startują w sobotę o godz. 14.00 IX Festiwalem Kultury Ludowej. Na wieczór zaplanowano dwa koncerty i dyskotekę z zespołem Heaven. W niedzielę dożynki rozpoczną się o godz. 12.00 mszą świętą w kościele parafialnym przy ul. Kwiatowej. Później impreza przeniesie się na stadion, gdzie zaplanowano występy zespołów ludowych i koncerty. Gwiazdą wieczoru jest Kayah, która wystąpi o godz. 20.30. Dożynki skończą się pokazem sztucznych ogni. Szczegółowy program: http://www.ugk.pl/dozynki-gminne-kobierzyce-2018 Do zobaczenia!   
2 lipca 2018

Super Lekarz i edukacja w Kobierzycach

Pod koniec czerwca nasi wysłannicy dotarli do Kobierzyc, gdzie opowiedzieli przedszkolakom o codziennej pracy lekarza i o tym, że trzeba dbać o zdrowie już od najmłodszych lat. Naszemu lekarzowi asystowała maskotka, którą dzieci wprost uwielbiają. Najważniejsza jest profilaktyka, już od najmłodszych lat. To zdanie lekarze powtarzają jak mantrę. Przecież łatwiej i przyjemniej jest zapobiegać powstaniu choroby, niż później ją leczyć. O olbrzymim znaczeniu profilaktyki w utrzymywaniu zdrowego ciała i ducha dowiedziały się dzieci z przedszkola samorządowego w podwrocławskich Kobierzycach. Przedszkolaków 28 czerwca odwiedziła lekarz Angelika Kogut z NZOZ „Twój Lekarz”. Dzieci dowiedziały się, jak poprawnie dbać o higienę jamy ustnej, jak ważne jest częste mycie rąk, picie wody i zdrowe odżywianie. Dr Angelika Kogut wyjaśniła także, dlaczego sport jest jednym z najlepszych przyjaciół zdrowego człowieka. Lekarz pojawiła się w towarzystwie wyczekiwanego gościa - Super Lekarza. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć z maskotką, której wizyta zawsze jest dla nich nie lada atrakcją. Super Lekarz nie przyszedł z pustymi rękoma. Już tradycyjnie rozdawał balony, naklejki i witaminowe smakołyki. - Dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, stąd obecność naszego Super Lekarza – wyjaśnia Aleksandra Chlebik-Olender, lekarz rodzinny i współzałożycielka sieci sąsiedzkich placówek medycznych NZOZ „Twój Lekarz”. - Podczas spotkań w przedszkolach dzieci dowiadują się, na czym polega praca lekarza i że wizyty w gabinetach nie są niczym strasznym. Wręcz przeciwnie: mogą być ciekawym i wartościowym spotkaniem! Które przedszkole i kiedy odwiedzą nasz lekarz i maskotka? Śledźcie na bieżąco nasz profil na Facebooku, a na pewno nie przeoczycie informacji!     
13 czerwca 2018

Rozpoznaj osteoporozę już dziś! Bezpłatne badanie 29 czerwca

NZOZ „Twój Lekarz” wspólnie z Centrum Ortopedycznym Ortho-Med zapraszają na darmowe badania densytometryczne. To najskuteczniejszy sposób oceny ryzyka złamań kości. Trwają zapisy. Szacuje się, że co trzecia kobieta i co piąty mężczyzna po 50. roku życia dozna osteoporowego złamania kości. Jak temu zapobiec? Najskuteczniejsza będzie profilaktyka i wczesne wykrycie zmian. W tym celu lekarze rekomendują badanie densytometryczne. Najbliższa okazja 29 czerwca. W Centrum Ortopedycznym Ortho-Med, w specjalnym Osteobusie, wszyscy chętni pacjenci będą mogli poddać się densytometrii – badaniu rentgenowskiemu odcinka lędźwiowego kręgosłupa i szyjki kości udowej. Badanie jest szybkie i bezbolesne, a co więcej pozwala skutecznie ocenić ryzyko złamań i zastosować odpowiednią terapię. Zapisy są możliwe pod numerem telefonu: 71 361 51 17. Liczba miejsc jest ograniczona. Badanie zaplanowano na 29 czerwca 2018 roku w godzinach od 9.30 do 17.00 w Centrum Ortopedycznym Ortho-Med (Wrocław, ul. Krynicka 7-9).
Następne