Archiwum

13 listopada 2018

Nowość: zabiegi akupunktury

Od 17 listopada można rejestrować się do poradni leczenia bólu w Bielanach Wrocławskich na zabiegi akupunktury, których udzieli dr n. med. lek. Anna Jankowiak. Ta tradycyjna metoda leczenia wywodzi się z Dalekiego Wschodu i na świecie jest stosowana od przeszło 5 tysięcy lat. Obecnie przeżywa renesans. Wykorzystują ją lekarze w całej Europie. Polega na stymulowaniu miejsc na skórze lub tkance podskórnej igłami. Z akupunktury skorzystacie w naszej przychodni w Bielanach Wrocławskich (przy ul. Wrocławskiej 24a/1). Zapisy od 17 listopada pod nr. telefonu: 71 334 39 94 lub 71 311 12 36. Skuteczność akupunktury jest potwierdzona wynikami badań naukowych. W jakich chorobach i schorzeniach pomagają igły? Leczy się nimi bóle kręgosłupa, mięśni i stawów, rwę kulszową, RZS, bóle głowy, migreny, szumy uszne, zapalenie i ból zatok, alergie, katar sienny, choroby skóry czy zaburzenia odżywiania. Akupunktura relaksuje, zmniejsza stres, a nawet pomaga walczyć z otyłością i nałogami. W przychodniach NZOZ „Twój Lekarz” przy pomocy igieł leczy anestezjolog, dr n. med. lek. Anna Jankowiak, która tajniki tej metody zgłębiała w Niemczech. Do poradni leczenia bólu zaprasza pacjentów w każdym wieku. Pierwsza wizyta trwa od 30 do 40 min. Kolejne zabiegi – od 15 do 30 min., w zależności od rodzaju schorzenia.
8 listopada 2018

Organizacja pracy przychodni NZOZ "Twój Lekarz" w dniu 12.11.2018 r.

Informujemy, iż w dniu 12.11.2018 r. (poniedziałek) w Święto Narodowe z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej:
 • wszystkie poradnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej w NZOZ "Twój Lekarz" będę nieczynne.
 • wszystkie poradnie Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej i Rehabilitacji Leczniczej pracują bez zmian.
W przypadku nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, należy zgłosić się do podmiotów realizujących świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Nocną i świąteczną opiekę zdrowotną realizują:
 • Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka, Wrocław, ul. Fieldorfa 5, 71 306 42 22
 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, Wrocław, ul. Kamieńskiego 73a, 71 32 70 536
 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J.Gromkowskiego, Wrocław, ul. Koszarowa 5, 71 395 76 07
 • Szpital Specjalistyczny im A. Falkiewicza, Wrocław ul. Warszawska 2, 71 37 74 116, 71 37 74 117, 71 37 74 118, 71 37 74 119
 • Ambulatorium chirurgiczne pogotowia ratunkowego, Centrum Medyczne Dobrzyńska, Wrocław, ul. Dobrzyńska 21/23, 71 774 77 00
30 października 2018

Dr Tomasz Góral najlepszym ortopedą na Dolnym Śląsku!

Dzięki Państwa głosom  lek. med. Tomasz Góral zwyciężył w plebiscycie Dolnośląski Hipokrates 2018 i po raz drugi został uznany za najlepszego ortopedę na Dolnym Śląsku!  Gratulujemy!

Celem zorganizowanego przez „Gazetę Wrocławską” plebiscytu Dolnośląski Hipokrates 2018 było wyłonienie najlepszych lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów i placówek medycznych w województwie dolnośląskim. Kandydatów zgłaszali sami pacjenci i to właśnie oni oddawali na nich głosy.

Rozpiera nas duma: zgłosiliście Państwo do konkursu aż dziewięciu naszych pracowników. Bardzo dziękujemy! Najwięcej głosów oddaliście Państwo na lek. med. Tomasza Górala, który dzięki temu zwyciężył w kategorii Ortopeda Roku. Warto przypomnieć, że za najlepszego ortopedę na Dolnym Śląsku został uznany już po raz drugi z rzędu. Jest zawodowym żołnierzem, podpułkownikiem i  pracuje także w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym przy ul. Weigla we Wrocławiu.  Tomasz Góral jest wielkim zwolennikiem aktywnego trybu życia, który zaleca swoim pacjentom. Sam jeździ na nartach, snowboardzie i rowerze oraz uprawia crossfit.

Wśród finalistów plebiscytu znalazła się także lek. med. Aleksandra Olender-Chlebik, specjalistka medycyny rodzinnej oraz bardzo lubiana przez pacjentów współzałożycielka sieci przychodni NZOZ „Twój Lekarz”. Do ścisłego finału weszła również Agnieszka Zarankiewicz, pielęgniarka z sercem na dłoni i ogromnym doświadczeniem, która wie wszystko, co dotyczy szczepień i odczulania.

Gratulujemy zwycięzcy i wszystkim nominowanym, a Państwu dziękujemy za każdy oddany głos!

 
24 października 2018

Hipokrates 2018: głosuj na naszych finalistów!

Jeszcze do 26 października można oddać głos na Dolnośląskiego Hipokratesa 2018 roku. W drugim etapie plebiscytu  „Gazety Wrocławskiej”  bierze udział aż trzech naszych pracowników!

Dzięki Państwa głosom w finale plebiscytu „Gazety Wrocławskiej” na najlepszych pracowników służby zdrowia (lekarzy, pielęgniarki, farmaceutów) i placówek medycznych w województwie dolnośląskim, znalazło się aż troje naszych ekspertów: lekarze Aleksandra Olender-Chlebik,  lekarz rodzinny  i współzałożycielka NZOZ „Twój Lekarz”, Tomasz Góral, ortopeda oraz Agnieszka Zarankiewicz, pielęgniarka. Finalistom gratulujemy, a Państwu dziękujemy za każdy oddany glos i zachęcamy do dalszego głosowania. Można to zrobić wysyłając SMS na numer 72355 lub za pośrednictwem strony „Gazety Wrocławskiej” przez tzw. klik.

Aleksandra Olender Tomasz Góral  Agnieszka Zarankiewicz
Głosowanie trwa do 26 października do godziny 21.00 Zwycięzcy otrzymają prestiżowe tytuły i statuetki, które zostaną wręczone na uroczystej gali we Wrocławiu. Jak  podkreślają organizatorzy: „ten plebiscyt to doskonała okazja do podziękowania tym, którzy na co dzień poświęcają wiele, aby ratować nasze życie i zdrowie”.
8 października 2018

Dolnośląski Hipokrates 2018 - głosuj na nas!

Aż siedmiu naszych lekarzy, pielęgniarka i położna w plebiscycie DOLNOŚLĄSKI HIPOKRATES 2018. Gratulujemy i trzymamy kciuki za zwycięstwo! Głosowanie w I etapie trwa do 17 października.

W tegorocznej edycji plebiscytu DOLNOŚLĄSKI HIPOKRATES 2018 wezmą udział:
• Renata Góral (lekarz rodzinny) • Izabela Ksyta (położna) • Izabela Mader-Wołyńska (pediatra) • Aleksandra Olender-Chlebik (lekarz rodzinny) • Marcin Roszkowski (lekarz rodzinny) • Luise Tyl-Piwkowska (pediatra) • Agnieszka Zarankiewicz (pielęgniarka) • Tomasz Góral (ortopeda) • Agnieszka Gładysz (stomatolog)

Celem zorganizowanego przez Gazetę Wrocławską plebiscytu jest wyłonienie najlepszych lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów i placówek medycznych w województwie dolnośląskim. Kandydatów zgłaszają czytelnicy i to oni oddają na nich głosy. - Ten plebiscyt to doskonała okazja do podziękowania tym, którzy na co dzień poświęcają wiele, aby ratować nasze życie i zdrowie” – mówią organizatorzy. Żeby oddać głos, trzeba wejść na stronę Gazety Wrocławskiej, odnaleźć swojego kandydata, a następnie wybrać metodę głosowania: SMS lub tzw. klik. I etap głosowania na kandydatów zgłoszonych w kategoriach powiatowych będzie trwał do 17 października. Do II etapu – wojewódzkiego – zostaną zakwalifikowani ci, którzy uzyskają największą liczbę punktów w swoim powiecie (głosowanie trwa od 19 do 26 października). Równolegle trwa głosowanie na kandydatów zgłoszonych wyłącznie w kategoriach wojewódzkich – tutaj uczestniczy dr Tomasz Góral. Plebiscyt zakończy się w piątek, 26 października o godz. 21.00. Zwycięzcy otrzymają prestiżowe tytuły i statuetki, które zostaną wręczone na uroczystej gali we Wrocławiu. Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznej edycji plebiscytu jeden z tegorocznych kandydatów, Tomasz Góral, został uznany przez pacjentów za najlepszego ortopedę na Dolnym Śląsku. Wiele głosów zebrali również inni nasi lekarze: lek. med. Renata Góral (lekarz rodzinny), lek. med. Monika Junuzovska-Fałat (lekarz rodzinny), mgr Elżbieta Lech (położna), lek. med. Louise Tyl-Piwkowska (pediatra) i lek. med. Cezary Czekalski (chirurg), natomiast sieć przychodni NZOZ „Twój Lekarz” znalazła się w pierwszej dziesiątce kategorii Przychodnia Roku.
16 września 2018

Najnowsze szczepionki na grypę już czekają

Najwyższy czas uchronić się przed grypą. Od 17 września można szczepić się w przychodniach NZOZ „Twój Lekarz”. Zapraszamy całe rodziny: dzieci, dorosłych i seniorów.

Szczyt zachorowań na grypę przypada w Polce na okres od stycznia do końca marca. Aby uchronić się przed tą chorobą zakaźną, najlepiej zaszczepić się już teraz. Szczepionka to najlepsza i bezpieczna metoda profilaktyki. Zalecana przez największe światowe organizacje zdrowia i higieny. Podobnie jak w ubiegłym sezonie jesienno-zimowym, tak i w tym oferujemy naszym pacjentom najnowocześniejsze szczepionki czterowalentne. Są niezwykle skuteczne, ponieważ chronią przed czterema szczepami wirusa grypy – dwoma typu A i dwoma typu B. Produkuje się je co roku, dostosowując ich skład do podtypów wirusa, które będą aktywne w danym czasie. Szczepienia w przychodniach NZOZ „Twój Lekarz” rozpoczynają się 17 września. Zaszczepić może się niemal każdy: dzieci, seniorzy, kobiety w ciąży, a nawet osoby z chorobami przewlekłymi jak astma czy cukrzyca. Przed szczepieniem należy pamiętać o koniecznych konsultacjach lekarskich w celu uzyskania kwalifikacji do szczepienia. Więcej informacji pod numerem telefonu: 71 311 12 36.
12 września 2018

Jak poradzić sobie z brakiem apetytu u dzieci?

Odpowiedzi na to pytanie szukajcie na oficjalnym profilu „Twój Lekarz” na Facebooku. Porad udziela nasza specjalistka medycyny rodzinnej – lek. med. Renata Góral.
Twoje dziecko jest niejadkiem? Niechętnie siada do stołu, kręci głową z niesmakiem i zostawia większość posiłku na talerzu? To niewątpliwie problem, z którym spotyka się wielu rodziców. Prośby i groźby nie przyniosą efektu. Są jednak sposoby, aby skutecznie nakłonić pociechę do jedzenia.

- Sama jako mama niejadka przez długi czas zmagałam się z podobnym problemem. Podobnie jak niektórzy rodzice, odwiedzający z dziećmi nasze przychodnie. To kłopot, ale można skutecznie jemu zaradzić – mówi lek. med. Renata Góral, specjalista medycyny rodzinnej z NZOZ „Twój Lekarz”, która przyjmuje pacjentów w poradni przy ul. Skarbowców we Wrocławiu.

Co zrobić, a czego unikać? Po pierwsze, do niczego nie zmuszać. Zdania typu „zjedz, bo nie urośniesz”, „jak nie zjesz, to nie dostaniesz deseru” najczęściej przynoszą odwrotny efekt. Więcej porad dr Renaty Góral znajdziecie na naszym oficjalnym profilu na Facebooku. Pierwsza już tam trafiła. Kolejne opublikujemy wkrótce. Warto uważnie śledzić nasz fanpage. Tam znajdziecie również porady innych specjalistów NZOZ „Twój Lekarz”.    
5 września 2018

Poradnia diabetologiczna w NZOZ „Twój Lekarz” już działa

Osoby cierpiące na cukrzycę mogą ponownie korzystać z usług poradni diabetologicznej w Bielanach Wrocławskich. Pacjentów przyjmuje doświadczony lekarz diabetolog, Jacek Bogdał.

Potrzebujesz pomocy diabetologa? Umów się na wizytę w naszej przychodni w Bielanach Wrocławskich przy ulicy Wrocławskiej, która po przerwie wznowiła działalność. Przyjmuje w niej doświadczony specjalista w tej dziedzinie, lekarz medycyny, Jacek Bogdał. Płatne konsultacje kierowane są do osób dorosłych.

Żeby umówić się na wizytę, wystarczy zadzwonić pod numer rejestracji NZOZ „Twój Lekarz”: 71 31 11 236 lub zarejestrować się online, wchodząc na naszą stronę: www.twojlekarz.net. Tam również informujemy o możliwych terminach konsultacji.  
28 sierpnia 2018

Spotkaliśmy się na dożynkach w Kobierzycach

Badania ciśnienia i poziomu cukru, uśmiechy na twarzach i sąsiedzka atmosfera. Tak upłynęło nam spotkanie z pacjentami przy stanowisku NZOZ „Twój Lekarz” na tegorocznych gminnych dożynkach. Dziękujemy za tak liczne przybycie!

Za nami niezwykle udane spotkanie z mieszkańcami Kobierzyc na gminnych dożynkach na stadionie przy ul. Sportowej. Liczba osób w ostatnią niedzielę przy stanowisku NZOZ „Twój Lekarz” przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Tego dnia wykonaliśmy dziesiątki badań ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi. W niedzielę spotkaliśmy się zarówno ze stałymi, jak i nowymi pacjentami, z dorosłymi i z dziećmi. Uśmiechnięty personel opowiadał o ofercie naszej przychodni i rozdawał mnóstwo upominków: balonów, opasek, toreb i naklejek. Odblaskowe opaski szczególnie spodobały się rowerzystom oraz osobom na wózkach inwalidzkich. Wszystkim posmakowały pyszne i zdrowe jabłka. Już tradycyjnie przy stanowisku pojawiła się maskotka Super Lekarza, która chętnie pozowała do zdjęć. Zaprezentowaliśmy także służbowe samochody w biało-niebieskich barwach, którymi na co dzień jeździ nasz personel. To był bardzo udany dzień promujący zdrowie w przyjacielskiej, sąsiedzkiej atmosferze. Do zobaczenia w przychodniach i na przyszłorocznych dożynkach. Dziękujemy, że jesteście z nami!
23 sierpnia 2018

Ruszyły zapisy do szkoły rodzenia

Szkoła rodzenia to cykl 11 tematycznych spotkań, które pomogą prawidłowo przejść okres ciąży i przygotować się do wczesnych etapów rodzicielstwa. Poprowadzą położne, dietetyk i fizjoterapeuta NZOZ „Twój Lekarz”. Pierwsze zajęcia 5 września.

Trwają zapisy do kolejnego cyklu szkoły rodzenia. Pierwsze z 11 spotkań dla przyszłych mam już 5 września w przychodni NOZOZ „Twój Lekarz” przy ul. Kunickiego 37a we Wrocławiu. Cotygodniowe spotkania poprowadzą: położna rodzinna Izabela Ksyta, położna sali porodowej Alicja Spychała oraz fizjoterapeutka Martyna Kulawiak i dietetyk Joanna Pieczyńska. Zajęcia podzielone są tematycznie, każde z nich poprowadzi jedna z naszych ekspertek. Uczestniczki szkoły rodzenia na spotkaniach w kilkuosobowych grupach wysłuchają prelekcji, obejrzą projekcje i filmy instruktażowe, a na koniec każdych zajęć będą miały czas na zadawanie pytań i dyskusję z prowadzącymi. Tak zdobyta wiedza i doświadczenie pomogą im przejść przez okres ciąży oraz pierwsze miesiące po urodzeniu dziecka. Na zajęciach w szkole rodzenia NZOZ „Twój Lekarz” uczestniczki m.in. zdobędą wiedzę o przebiegu ciąży i rozwoju płodu, o diecie podczas laktacji, dowiedzą się, jakie pozycje ułatwiają poród i czym jest poród aktywny. Nie zabraknie także zajęć praktycznych i pokazów na fantomie noworodka. Tematy poszczególnych zajęć (od 5 września do 14 listopada):
 1. Ciąża – co warto wiedzieć?
 2. Spotkanie z dietetykiem (np. zasady odżywiania w ciąży).
 3. Spotkanie z fizjoterapeutą (np. mięśnie budujące stabilność kręgosłupa).
 4. Zwiastuny porodu.
 5. Poród fizjologiczny, poród rodzinny.
 6. Poród aktywny, poród zabiegowy.
 7. Noworodek w szpitalu – co powinniście wiedzieć?
 8. Noworodek w domu – co was czeka?
 9. Piersią, butelką, czy inaczej – karmienie noworodka i niemowlęcia.
 10. Kobieta po porodzie – czym jest połóg? Szczepienia dziecka.
 11. Gdy karmienie piersią przysparza kłopotu.
Do szkoły rodzenia zapraszamy nasze pacjentki (zajęcia są dla nich bezpłatne) oraz kobiety w ciąży, które nie są pacjentkami NZOZ „Twój Lekarz” (cykl kosztuje wtedy 200 zł). Zapisy telefonicznie (71 31 11 236), osobiście we wszystkich placówkach lub mailem na adres: i.ksyta@twojlekarz.net. Istnieje możliwość uczestnictwa w wybranych, pojedynczych zajęciach.    
Następne