Nocna i świąteczna opieka całodobowa. Zmiany od 1 października

Nocna i świąteczna opieka całodobowa. Zmiany od 1 października NZOZ "Twój Lekarz" 29.09.2017 11:58

Informujemy o zmianie miejsca zgłaszania się do nocnej i świątecznej opieki całodobowej. Od 1 października pacjenci NZOZ „Twój Lekarz” najbliższe tego typu placówki znajdą we Wrocławiu oraz w Pogotowiu w Sobótce.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to pomoc udzielana w zakresie podstawowej opieki medycznej. Można z niej skorzystać od poniedziałku do piątku w godz. 18.00-8.00, a także całodobowo w dniach ustawowo wolnych od pracy.

Od 1 października 2017 roku, w razie nagłej choroby lub pogorszenia stanu zdrowia, pacjenci NZOZ „Twój Lekarz” najbliższe placówki znajdą we Wrocławiu oraz Sobótce. Mogą się tutaj zgłaszać niezależnie od tego, do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej złożyli swoją deklarację.

Dyżurujący lekarz udziela porad: w warunkach ambulatoryjnych, w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych) lub telefonicznie. Przypominamy, że zawsze, kiedy wydaje nam się, że nasze lub czyjeś życie jest zagrożone, należy bezwzględnie telefonować pod numer alarmowy pogotowia ratunkowego – 999 lub 112.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia.