Nasi lekarze przedstawiają noworoczny plan zdrowotny. Przeczytaj i działaj!

Nasi lekarze przedstawiają noworoczny plan zdrowotny. Przeczytaj i działaj! NZOZ "Twój Lekarz" 29.01.2018 10:11

A gdyby tak zamiast noworocznych postanowień po prostu codziennie dbać o siebie? W Cosmopolitan.pl nasi lekarze zdradzają pięć prostych nawyków korzystnych dla zdrowia. Zachęcamy do czytania.

Badania pokazują, że większa troska o zdrowie jest jednym z najczęstszych postanowień noworocznych. Dlatego początek roku to czas zwiększonego zainteresowania tym tematem wśród czytelników gazet i serwisów internetowych. Jak wprowadzić zdrowe nawyki w życie? Eksperci naszych przychodni zdradzają to między innymi w serwisach: Cosmopolitan.pl, Papilot.pl, a także na Boska.pl, Supermamy.pl czy Milionkobiet.pl.

Lekarze zachęcają do wybierania aktywności na świeżym powietrzu – zwłaszcza tej, którą lubimy. Przypominają o regularnym badaniu ciśnienia tętniczego, a – panom – o szybkiej samokontroli miejsc intymnych pod prysznicem. Zwracają uwagę, że o zdrowych nawykach warto pamiętać również w pracy – na przykład dbając o oczy czy wykonując proste ćwiczenia przy otwartym oknie.

Warto przypomnieć, że wcześniej porady naszych ekspertów pojawiały się na łamach „Samego Zdrowia”. Na pytania dotyczące wzroku w ciąży wypowiadała się lek. med. Barbara Blitek. Mogliśmy również przeczytać porady lek. med. Tomasza Jarowicza – specjalisty w dziedzinie chirurgii urazowej i ortopedii.