Choroby zakaźne

Poradnia chorób zakaźnych i hepatologii oferuje konsultacje i leczeniem.in. chorób zakaźnych, pasożytniczych i tropikalnych. Przyjmujący tu lekarz specjalista prowadzi diagnostykę chorób wątroby (wirusowego zapalenia wątroby typu HAV, HBV i HCV czy zapalenia autoimmunologicznego, marskości wątroby itp.), a także cytomegalii, różyczki oraz chorób odzwierzęcych (np. toksoplazmozy). W związku z rosnącą w Polsce liczbą zachorowań na boreliozę wywoływaną przez kleszcze oraz często błędnymi informacjami podawanymi w mediach dobrze jest w przypadku ukłucia przez kleszcza zasięgnąć porady specjalisty. Borelioza jest chorobą wielonarządową, dotykającą zarówno skórę i stawy, jak i serce i układ nerwowy. Może wiązać się z przewlekłym zanikowym zapaleniem skóry kończyn i zapaleniem stawów oraz przewlekłą neuroboreliozą, czyli np. zapaleniem mózgu albo korzeni nerwowych i nerwów obwodowych.  O ile wczesne stadium diagnozuje się dosyć łatwo i w porę można zastosować antybiotykoterapię, o tyle późne stadia choroby przysparzają niemało trudności diagnostycznych i leczniczych. Z lekarzem chorób zakaźnych warto się skonsultować w przypadku, gdy:

  • po ukłuciu przez kleszcza wystąpił rumień,
  • cierpimy na zapalenie stawów o nieustalonej przyczynie,
  • podejrzewamy boreliozę albo chcemy zmniejszyć ryzyko zachorowań na choroby odkleszczowe,
  • chcielibyśmy dowiedzieć się o sposobach właściwego postepowania po ukłuciach kleszczy.

Borelioza to najbardziej popularna w naszym kraju choroba odkleszczowa, ale oprócz niej występuje też m.in. odkleszczowe zapalenie mózgu, anaplazmoza czy erlichioza.

Poradnia chorób zakaźnych funkcjonuje w ramach NZOZ ‘Twój Lekarz”  w przychodni znajdującej się tuż koło miasta Wrocław, z wygodnym dojazdem nie tylko z południowych dzielnic miasta.  Na wizytę można umówić się poprzez rejestrację internetową albo telefonicznie.
Lekarz prowadzący: Marta Kucharska - specjalista chorób zakaźnych.
Finansowanie: Konsultacje prywatne.
Skierowanie: Nie obowiązuje.
Placówki przyjęć: Bielany Wrocławskie, ul. Wrocławska 24a/1, tel. 71 334 39 94