Archiwum

13 czerwca 2018

Rozpoznaj osteoporozę już dziś! Bezpłatne badanie 29 czerwca

NZOZ „Twój Lekarz” wspólnie z Centrum Ortopedycznym Ortho-Med zapraszają na darmowe badania densytometryczne. To najskuteczniejszy sposób oceny ryzyka złamań kości. Trwają zapisy. Szacuje się, że co trzecia kobieta i co piąty mężczyzna po 50. roku życia dozna osteoporowego złamania kości. Jak temu zapobiec? Najskuteczniejsza będzie profilaktyka i wczesne wykrycie zmian. W tym celu lekarze rekomendują badanie densytometryczne. Najbliższa okazja 29 czerwca. W Centrum Ortopedycznym Ortho-Med, w specjalnym Osteobusie, wszyscy chętni pacjenci będą mogli poddać się densytometrii – badaniu rentgenowskiemu odcinka lędźwiowego kręgosłupa i szyjki kości udowej. Badanie jest szybkie i bezbolesne, a co więcej pozwala skutecznie ocenić ryzyko złamań i zastosować odpowiednią terapię. Zapisy są możliwe pod numerem telefonu: 71 361 51 17. Liczba miejsc jest ograniczona. Badanie zaplanowano na 29 czerwca 2018 roku w godzinach od 9.30 do 17.00 w Centrum Ortopedycznym Ortho-Med (Wrocław, ul. Krynicka 7-9).
1 czerwca 2018

Wszystkiego najzdrowszego!

Spotkanie z Super Lekarzem, upominki dla najmłodszych pacjentów i wspólne zdjęcia. Zobacz, jak NZOZ "Twój Lekarz” świętował Dzień Dziecka! 1 czerwca w naszych przychodniach w Kobierzycach, Ślęzie i przy ul. Skarbowców we Wrocławiu od rana na najmłodszych pacjentów czekała moc atrakcji. Dzieci miały okazję poznać Super Lekarza i przy okazji oswoić się  z wizytami w przychodni. Pozowały do wspólnych zdjęć, a od naszych pracowników dowiedziały się, jak najlepiej dbać o zdrowie. Czekały też na nie drobne upominki – naklejki Super Pacjenta, baloniki i  zdrowe przekąski. Radości nie było końca!    
29 maja 2018

„Dobre Rady” i „Samo Zdrowie” - nasz specjalista w mediach

Jak zachować lekkie nogi i co zrobić, by uniknąć chorób dziedzicznych – lek. med.  Małgorzata Kastelli udziela porad na łamach popularnych magazynów. Okazuje się, że spuchnięte nogi to problem, który w okresie letnim dotyka aż 7 na 10 z nas. Gdzie tkwi przyczyna dolegliwości i co zrobić, by sobie z nią poradzić? Odpowiedzi na łamach magazynu „Dobre Rady” udzieliła lek. med. Małgorzata Kastelli. Według specjalisty NZOZ „Twój Lekarz” kluczowe jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad.  Należy przede wszystkim unikać wysokich temperatur (gorące kąpiele i opalanie pogarszają dolegliwość) i zrezygnować z obcisłej odzieży. Warto pamiętać też o odpoczynku z uniesionymi nogami i regularnych badaniach stanu żył. Lek. med. Małgorzata Kastelli, która na co dzień przyjmuje pacjentów w naszej przychodni w Kobierzycach, pojawiła się również w najnowszym numerze magazynu „Samo Zdrowie”, tym razem w roli konsultantki. Obszerna publikacja dotyczy genetycznych skłonności do chorób w rodzinie. Podobieństwo matek i córek nie kończy się bowiem na aparycji – zdarza się, że powtarzamy również tę samą historię schorzeń. Na szczęście okazuje się, że geny nie decydują o wszystkim. Plan działań profilaktycznych - regularne badania, odpowiednia dieta oraz ćwiczenia fizyczne – pomogą nam zniwelować, a w niektórych przypadkach wręcz zapobiec chorobom, na które cierpiały nasze mamy. Zachęcamy do przeczytania publikacji w magazynach „Dobre Rady” oraz „Samo Zdrowie”. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z placówkami NZOZ „Twój Lekarz” pod numerem tel. 71 311 12 36.    
24 maja 2018

NZOZ „Twój Lekarz” ma już 15 lat!

Rok 2018 jest dla NZOZ "Twój Lekarz” wyjątkowy, obchodzimy bowiem 15 urodziny. Wspólnie stworzyliśmy sieć przychodni, które służą lokalnej społeczności. Tempo, w jakim się rozwijamy, najlepiej obrazują rekordowe liczby. 28 poradni specjalistycznych, ponad 120 lekarzy i pracowników – ostatnich 15 lat NZOZ "Twój Lekarz” stało pod znakiem intensywnego rozwoju. Dość powiedzieć, że dekadę temu, jeszcze w 2008 roku, udzieliliśmy 500 porad specjalistycznych. Dziś liczba ta sięga już 28 tysięcy. Za sukcesem sieci przychodni, z których pierwsze powstały w 2003 roku, stoi oddany i zaangażowany personel. - Wzajemna pomoc i otwartość na zmiany sprawiają, że ciągle się rozwijamy. Warto też pamiętać, dla kogo pracujemy – to, co robimy nie miałaby sensu, gdyby nie zaufanie naszych pacjentów. Gratulując sobie sukcesu i dotychczasowych dokonań, jednocześnie z radością patrzymy w przyszłość. Życzymy sobie oraz naszym pacjentom kolejnych tak udanych lat - mówi Aleksandra Olender-Chlebik, lekarz rodzinny i współzałożycielka sieci sąsiedzkich placówek medycznych NZOZ "Twój Lekarz”. NZOZ "Twój Lekarz” to obecnie 8 przychodni, z których 2 znajdują się we Wrocławiu, a pozostałe w Gminie Kobierzyce. Jesteśmy zawsze po sąsiedzku, obejmując opieką ponad 22 tysiące pacjentów. W szeroki zakres naszych usług świadczonych przez nasze przychodnie wchodzą miedzy innymi: podstawowa opieka zdrowotna, poradnictwo specjalistyczne, diagnostyka i medycyna pracy. Więcej o jubileuszu NZOZ „Twój Lekarz” na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/NZOZTwojLekarz/         
22 maja 2018

W oczekiwaniu na dziecko. Bezpłatna szkoła rodzenia

Jak spokojnie i w zdrowiu czekać na dziecko? Co robić, by noworodek prawidłowo się rozwijał, a karmienie piersią było łatwe? Przyszli rodzice ponownie mogą skorzystać ze specjalistycznych porad w ramach bezpłatnej szkoły rodzenia NZOZ „Twój Lekarz”. Szkoła rodzenia organizowana jest z myślą o wyzwaniach, które stoją przed przyszłymi rodzicami – od pierwszych chwil, gdy maleństwo przychodzi na świat, po późniejsze stadia rozwoju dziecka. Dobre samopoczucie rodziny zależne jest od zdrowia noworodka – każda, nawet najmniejsza dolegliwość maluszka to ogromny stres dla nowych rodziców. Właśnie dlatego szkoła rodzenia to najlepsza pomoc i źródło wiedzy, które pozwala świadomie i z radością przygotować się do porodu, a później w spokoju opiekować maleństwem i pogłębiać z nim więź. Bezpłatny cykl 10 zajęć rozpocznie się już 22 maja. Zajęcia odbędą się w placówce NZOZ „Twój Lekarz” przy ul. Kunickiego 37a we Wrocławiu. Poprowadzi je położna Izabela Ksyta. Zgłoszenia można przesyłać na adres e-mail biuro@twojlekarz.net lub przez stronę internetową www.twojlekarz.net. Istnieje możliwość uczestnictwa w pojedynczych zajęciach.
28 kwietnia 2018

Przedszkolaki w Twoim Lekarzu

Takie spotkania lubimy najbardziej - naszą przychodnię odwiedziły przedszkolaki z Tyńca. Dzieci pytały nas, jak myć ręce, dlaczego warto polubić sport i jak brzmi bicie serca. Na pytania odpowiadaliśmy wspólnie z naszą maskotką - Super Lekarzem. Nic nie zapewni lepszego zdrowia niż profilaktyka od najmłodszych lat. Stąd właśnie pomysł i zaangażowanie pracowników NZOZ „Twój Lekarz” w akcję edukacyjną skierowaną do przedszkolaków. Zajęcia z grupami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tyńcu Małym odbyły się 18 kwietnia – w sumie odwiedziło nas ok. 150 dzieci. Angelika Kogut, lekarz medycyny, która poprowadziła zajęcia, opowiedziała przedszkolakom, dlaczego powinny pić dużo wody, polubić sport i warzywa. Pokazała też, jak dbać o higienę myjąc często ręce i zęby. Asystowała jej maskotka Super Lekarz, która rozdawała małym pacjentom naklejki, lizaki witaminowe i balony. Dzieci miały też okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. - Poprzez zabawę chcieliśmy zaciekawić dzieci tematyką zdrowia. Maluchy dowiedziały się, dlaczego warto chodzić do lekarza i jak badać swoje brzuszki. Dzieci słuchały również bicia swojego serca i dowiedziały się więcej o pracy lekarza. Atmosfera spotkania była wspaniała – mówi Aleksandra Chlebik-Olender, lekarz rodzinny i współzałożycielka sieci sąsiedzkich placówek medycznych NZOZ „Twój Lekarz”. Ogromne powodzenie akcji sprawiło, że w planach są już kolejne. Informacje o tym, gdzie i kiedy odbędą się spotkania pojawią się na naszym profilu na Facebooku. Zapraszamy!          
27 marca 2018

NZOZ „Twój Lekarz" w „Gazecie Sąsiedzkiej"

Jesteśmy z Wami po sąsiedzku. A „Gazeta Sąsiedzka” postanowiła to opisać. W najnowszym numerze znajdziecie artykuł poświęcony sieci naszych przychodni. Zapraszamy do lektury! Z okładki Gazety Sąsiedzkiej dostępnej na terenie Partynic, Ołtaszyna, Wysokiej i Kobierzyc, spogląda na czytelników maskotka Twojego Lekarza – Super Lekarz. Zaprasza on do zapoznania się z artykułem, z którego można się dowiedzieć więcej o naszej sieci i jej działalności. – W naszych pacjentach widzimy osoby potrzebujące zrozumienia i indywidualnego podejścia – mówi Aleksandra Olender-Chlebik, lekarz rodzinny i współzałożycielka sieci sąsiedzkich placówek medycznych NZOZ „Twój Lekarz”. – Działamy w ich najbliższym sąsiedztwie. W ten sposób dajemy komfort i poczucie bezpieczeństwa – dodaje. W artykule przedstawiono usługi, z jakich mogą korzystać nasi pacjenci, poradnie, jakie im udostępniamy i nowoczesny sprzęt, w jaki wyposażone są nasze ośrodki. Najnowszy numer „Gazety Sąsiedzkiej” jest dostępny bezpłatnie w naszych poradniach oraz w wielu miejscach partnerskich czasopisma na terenie gminy Kobierzyce.
21 marca 2018

Wiosna bez pneumokoków. Zaszczep bezpłatnie swoje dziecko

Bezpłatne szczepionki przeciwko pneumokokom są już dostępne w przychodniach sieci NZOZ „Twój Lekarz”. Przyjdź i zaszczep swoje dziecko!

Pneumokoki to bakterie, które są najczęstszą przyczyną zakażeń bakteryjnych u dzieci. Zazwyczaj przenoszone są drogą kropelkową podczas przebywania w tym samym miejscu, co chory. Ryzyko znacznie się większa, gdy dziecko chodzi do żłobka albo przedszkola.

Szczepienie daje najlepszą i skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego. Kto może skorzystać z takiej profilaktyki? Dzieci przed 5. rokiem życia (urodzone od 20 marca 2013 do 31 grudnia 2016), które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione.

Zapisy trwają pod numerem telefonu 71 311 12 36. Dziecko musi zostać zaszczepione pierwszą dawką do 20 kwietnia 2018 r. Druga zostaje podana w odstępnie 2 miesięcy (nie później niż 29 czerwca). Całość jest wykonywana przy użyciu 10-walentnej szczepionki Synflorix.

Zapraszamy!
20 marca 2018

Kleszcze – czy się zaszczepić? Warto!

Kleszcze czekają na nas w parkach, lasach, przydomowych ogrodach, a nawet na osiedlowym placu zabaw. Jaka jest skuteczna ochrona? Szczepienia! Warto z nich skorzystać właśnie teraz – radzi czytelniczkom „Świata Kobiety” nasz ekspert.

Sezon aktywności kleszczy rozpoczyna się wiosną i trwa nawet do późnej jesieni. Te małe pajęczaki przenoszą drobnoustroje, które mogą powodować poważne schorzenia. Skutecznym sposobem uchronienia się są szczepienia, o czym mówi w „Świecie Kobiety” lek. med. Małgorzata Kastelli, specjalista chorób wewnętrznych w NZOZ „Twój Lekarz”.

Kiedy z nich skorzystać? Najlepiej TERAZ! Zwłaszcza jeśli bywamy w lasach, ogrodach, parkach, na łąkach czy placach zabaw. Takiej profilaktyce powinno się poddać również dzieci, które są szczególnie narażone na schorzenia wywołane ukąszeniem kleszczy. Ochrona zaczyna działać już po dwóch z zalecanych trzech dawek.

Zapraszamy do lektury „Świata Kobiety” oraz do szczepień! Więcej informacji:
tel. 71 311 12 36
15 marca 2018

Fluor bez tajemnic w „Samym Zdrowiu”

Wzmacnia zęby, chroni przed próchnicą, pomaga walczyć z nadwrażliwością. Fluoryzacja to zabieg profilaktyczny, który warto wykonywać, o ile pamiętamy o umiarze – zauważa nasza stomatolog w „Samym Zdrowiu”.

Fluoryzacja jest często stosowana u dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych, nawet jeśli korzystają one z niej u dentysty. - Nie jest szkodliwa, pod warunkiem że odbywa się maksymalnie raz na dwa miesiące, a zastosowane dawki fluoru w preparacie są bezpieczne – zauważa w „Samym Zdrowiu” lek. Agnieszka Gładysz, stomatolog w NZOZ „Twój lekarz”.

Zachęcamy do przeczytania tego artykułu, a razie wątpliwości do skorzystania z konsultacji stomatologicznej. Nasi dentyści przyjmują w dwóch placówkach NZOZ „Twój Lekarz” - w Kobierzycach (ul. Witosa 5, tel. 71 311 12 36) i Pustkowie Żurawskim (ul. Kolejowa 42, tel. 71 390 80 11). Zapraszamy!
Następne