Archiwum

20 lipca 2017

Nasz ekspert w „Samym Zdrowiu”

Lek. med. Barbara Blitek, specjalista okulistyki w NZOZ „Twój Lekarz”, odpowiedziała na pytania czytelników „Samego Zdrowia”. Zapraszamy do lektury!

Zastanawiałaś się, które krople do oczu wybrać, dlaczego klimatyzacja nie służy oczom oraz czym charakteryzują się dobre okulary? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w nowym numerze dwumiesięcznika „Samo Zdrowie”. Odpowiada na nie lek. med. Barbara Blitek, specjalista okulistyki, która przyjmuje pacjentów w NZOZ „Twój Lekarz” w Bielanach Wrocławskich.

Warto przypomnieć, że to kolejny raz, gdy nasi lekarze doradzają czytelnikom prasy popularnej. Wcześniej lek. med. Tomasz Jarowicz, specjalista chirurgii urazowej i ortopedii, odpowiedział na pytania w „Samym Zdrowiu” i „Dobrych Radach”. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj i tutaj.
7 lipca 2017

Jak wygląda wymarzony lekarz? Zadecyduj!

Ruszyło głosowanie w konkursie na najbardziej oryginalny rysunek wymarzonego lekarza. Najpopularniejsze projekty będą inspiracją dla maskotki, a ich autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody.

Wymarzony lekarz jest pomocny, rzetelny i wyrozumiały. Ale jak wygląda? Można się o tym przekonać oglądając rysunki przygotowane przez małych uczestników konkursu NZOZ „Twój Lekarz” – naszych pacjentów, sąsiadów, uczestników Smoleckiej zaDyszki. W sumie otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń. Z nich wybraliśmy 10 najciekawszych.

Według niektórych wymarzony lekarz ma okulary, biały fartuch i biało-czerwonego lizaka. Według innych jest żabą lub królikiem. Który jest najbardziej oryginalny, ciekawy, barwny? Każdy może o tym zadecydować na fanpage’u NZOZ „Twój Lekarz” na Facebooku. Głosowanie trwa do 12 lipca.

Najpopularniejsze prace nagrodzimy zaproszeniem do Loopy’s World i bonami do Smyka. Co więcej, najlepsze pomysły staną się inspiracją dla prawdziwej maskotki sieci naszych przychodni.
27 czerwca 2017

Byliśmy na Smoleckiej zaDyszce

NZOZ „Twój Lekarz” uczestniczył w piątej edycji Soleckiej zaDyszki. Osoby, które odwiedziły nasze stanowisko skorzystały z wielu bezpłatnych atrakcji.

Smolecka zaDyszka po raz piąty przyciągnęła kilkaset biegaczy z całej Polski oraz drugie tyle kibiców. Start i meta 10-kilometrowej trasy znajdowały się przy boisku sportowym w Smolcu. Tam też czekały atrakcje przygotowane przez sieć przychodni NZOZ „Twój Lekarz” – partnera tegorocznej edycji.

Uczestnicy wykonali bezpłatne badanie ciśnienia tętniczego. Nie zabrakło gadżetów i zdrowego poczęstunku. Dużą popularnością cieszyły się atrakcje dla dzieci, między innymi malowanie twarzy i konkurs plastyczny. Mali uczestnicy chętni rysowali swoje wyobrażenia lekarza, które mogą zostać inspiracją dla prawdziwej maskotki NZOZ „Twój Lekarz” (więcej o konkursie można przeczytać tutaj).

Wydarzenie zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Smolca i Rada Sołectwa Smolec. Piąta edycja Smoleckiej zaDyszki odbyła się pod honorowym patronatem Cezarego Przybylskiego, marszałka województwa dolnośląskiego, Romana Potockiego, starosty powiatu wrocławskiego oraz Antoniego Kopcia, burmistrza gminy Kąty Wrocławskie.
26 czerwca 2017

Narysuj wymarzonego lekarza i wygraj [KONKURS]

Twoje dziecko lubi rysować? To świetnie! Rusza konkurs plastyczny NZOZ „Twój Lekarz”. Zapraszamy dzieci, żeby narysowały wymarzonego doktora, a ich rysunki będą inspiracją dla prawdziwej maskotki. Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Wymarzony lekarz jest pomocny, rzetelny i wyrozumiały. Ale jak wygląda? Uśmiecha się czy ma surową minę? Przykuwa uwagę długą brodą i kolorowym mundurkiem, a może kręconymi włosami i białym fartuchem. Trzyma w ręku termometr, stetoskop czy młotek kostny? Tylko od autorów rysunków zależy, jak będzie wyglądał.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy narysować wymarzonego doktora (technika jest dowolna). Można to zrobić w domu lub w przychodni, czekając na wizytę. Pracę należy przynieść do jednej z 8 placówek medycznych NZOZ „Twój Lekarz” (ich pełna lista znajduje się na naszej stronie internetowej) lub wysłać pocztą elektroniczną na adres biuro@twojlekarz.net.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 4 lipca 2017 roku. Dzień później rozpocznie się głosowanie na fanpage’u NZOZ „Twój Lekarz” na Facebooku (potrwa do 12 lipca). Najpopularniejsze prace nagrodzimy zaproszeniem do Loopy’s World i bonami do Smyka. Co więcej, najlepsze pomysły staną się inspiracją dla prawdziwej maskotki sieci naszych przychodzi.
21 czerwca 2017

Dołącz do naszego zespołu – trwa rekrutacja

NZOZ ,,Twój Lekarz” to 8 nowoczesnych placówek medycznych, które opieką otaczają ponad 20 tysięcy pacjentów z Dolnego Śląska. Chcesz z nami pracować? Zapraszamy!

W przychodniach NZOZ „Twój Lekarz” pracuje ponad 20 specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. To najlepsi eksperci w swoich dziedzinach. Z dużym wyczuciem podchodzą do pacjenta i oferują mu kompleksową pomoc. Nasza sieć cały czas się rozwija. Aktualnie poszukujemy lekarza medycyny rodzinnej i pracownika rejestracji.

Jeżeli dobro pacjenta jest dla Ciebie najważniejsze, potrafisz budować relacje z innymi, jesteś bardzo dobry w organizacji pracy, a Twoją mocną stroną jest odpowiedzialność i samodzielność, dołącz do naszego zespołu. W zamian oferujemy możliwość podnoszenia kwalifikacji w doświadczonym zespole prężnie rozwijającej się sieci placówek medycznych, a także atrakcyjne warunki zatrudnienia.

Więcej informacji o aktualnych ofertach pracy znajduje się w dziale Kariera. Aplikacje prosimy przesyłać na adres: biuro@twojlekarz.net
20 czerwca 2017

NZOZ „Twój Lekarz” partnerem Smoleckiej zaDyszki

Kilkaset uczestników, sportowe emocje, liczne atrakcje dla rodzin. Już w sobotę w podwrocławskim Smolcu odbędzie się piąta edycja Smoleckiej zaDyszki. Partnerem wydarzenia została sieć przychodni NZOZ „Twój Lekarz”. Początek o godz. 16.00.

Smolecka zaDyszka na stałe wpisała się do kalendarza biegowych wydarzeń Dolnego Śląska. Każdego roku w biegu startuje kilkaset osób. Kolejne kilkaset dba o doping i korzysta z licznych atrakcji przygotowanych dla rodzin. Start i meta 10-kilometrowej trasy znajdują się przy boisku sportowym w Smolcu (ul. Kościelna 7).

Patronem tegorocznej Smoleckiej zaDyszki została sieć przychodni NZOZ „Twój Lekarz”. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wykonać bezpłatne badanie ciśnienia tętniczego. Nie zabraknie gadżetów dla osób, które odwiedzą nasze stanowisko, a także atrakcji dla dzieci, między innymi malowania twarzy.

Zapisy na udział w biegu trwają na stronie internetowej Smoleckiej zaDyszki. Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Przyjaciół Smolca i Rada Sołectwa Smolec. Patronatami Honorowymi zostali Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego oraz Antoni Kopeć, burmistrz gminy Kąty Wrocławskie.

Do zobaczenia w Smolcu!
7 czerwca 2017

Spotkaj się ze swoim dietetykiem

Zależy ci na zdrowym stylu życia i chcesz zadbać o odpowiednie odżywianie? A może potrzebujesz indywidualnej diety, uwzględniającej zaplanowane lub trwające leczenie? Skorzystaj z pomocy specjalisty Poradni Dietetyki NZOZ „Twój Lekarz”.

Właściwe odżywianie pełni bardzo ważną rolę w naszym życiu, szczególnie w przypadku chorób związanych z przyswajaniem pokarmów. W NZOZ „Twój Lekarz” pacjentom doradza dr n. farm. Katarzyna Zabłocka-Słowińska, inżynier technologii żywności i żywienia człowieka, doradca żywieniowy, adiunkt Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, sekretarz Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Dietetyki.

Specjalista NZOZ „Twój Lekarz” zajmuje się poradnictwem żywieniowym i wsparciem pacjentów, u których modyfikacja nawyków żywieniowych może pomóc w leczeniu. Podczas konsultacji bierze pod uwagę leczenie farmakologiczne i ryzyko interakcji pomiędzy stosowanymi lekami a składnikami pożywienia. W pełni współpracuje z pacjentem, uwzględniając jego tryb życia i preferencje żywieniowe. Najczęściej pomaga pacjentom z nadwagą i/lub otyłością, zaburzeniami gospodarki węglowodanowej, lipidowej oraz pacjentom onkologicznym.

Na wizytę u dr n. farm. Katarzyny Zabłockiej-Słowińskiej można zarejestrować się pod numerem telefonu: 71 311 12 36.
31 maja 2017

Dr Tomasz Góral odebrał Nagrodę Hipokratesa

Doktor Tomasz Góral z NZOZ „Twój Lekarz” odebrał statuetkę i certyfikat dla Ortopedy Roku w plebiscycie „Gazety Wrocławskiej” Dolnośląski Hipokrates 2017. Nagrody wręczono na uroczystej gali w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

Lek. med. Tomasz Góral został wyróżniony w głosowaniu pacjentów, którzy wybierali najlepszych lekarzy województwa dolnośląskiego. Nagrodę Dolnośląskiego Hipokratesa 2017 w kategorii Ortopeda Roku odebrał z rąk redaktora naczelnego „Gazety Wrocławskiej”, Arkadiusza Franasa, na uroczystej gali zorganizowanej w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

Patronat honorowy nad plebiscytem Dolnośląski Hipokrates 2017 objęła Dolnośląska Izba Pielęgniarek i Położnych. Głosowanie pacjentów miało wyróżnić lekarzy, pielęgniarki i placówki zdrowia, którym udało się zaskarbić ich zaufanie godną podziwu postawą i fachową wiedzą. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 274 lekarzy, a ostateczna lista laureatów objęła 42 nazwiska. Sylwetki najlepszych lekarzy województwa, w tym Ortopedy Roku dr. Tomasza Górala, można było poznać dzięki specjalnemu dodatkowi w „Gazecie Wrocławskiej”.

Zdjęcie dzięki uprzejmości „Gazety Wrocławskiej”.
19 maja 2017

„Gazeta Wrocławska” pisze o lek. med. Tomaszu Góralu

„Gazeta Wrocławska” zaprezentowała najlepszych lekarzy na Dolnym Śląsku – laureatów plebiscytu Dolnośląski Hipokrates 2017. Wśród nich znalazł się nasz ortopeda - lek. med. Tomasz Góral. Zapraszamy do przeczytania tego ciekawego artykułu.

W czwartkowym wydaniu „Gazety Wrocławskiej” pojawił się dodatek specjalny, przedstawiający 42 laureatów plebiscytu Dolnośląski Hipokrates 2017. Wśród nich znajduje się Ortopeda Roku – leczący u nas lek. med. Tomasz Góral. Czytelnicy mogą przeczytać więcej o jego pracy, a także dowiedzieć się, że w wolnej chwili stawia na aktywny wypoczynek. To już drugi raz, gdy „Gazeta Wrocławska” pisze o lek. med. Tomaszu Góralu. O wcześniejszej publikacji pisaliśmy tutaj.

Warto przypomnieć, że bardzo dobre rezultaty w plebiscycie Dolnośląski Hipokrates 2017 osiągnęli również nasi inni lekarze. W pierwszej dziesiątce województwa znalazła się lek. med. Renata Góral (kategoria Lekarz Rodzinny Roku), a także sieć przychodni NZOZ „Twój Lekarz” (Przychodnia Roku). Wiele głosów zebrali też lek. med. Monika Junuzovska-Fałat (Lekarz Rodzinny Roku), mgr Elżbieta Lech (Położna Roku), lek. med. Louise Tyl-Piwkowska (Pediatra Roku) i lek. med. Cezary Czekalski (Chirurg Roku).

Jeszcze raz dziękujemy za zaufanie - to dla nas bardzo duże wyróżnienie i motywacja do dalszego rozwoju. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się pod koniec maja.
12 maja 2017

Nasz lekarz doradza czytelnikom „Samego Zdrowia”

Lek. med. Tomasz Jarowicz, specjalista chirurgii urazowej i ortopedii, odpowiedział na pytania czytelników „Samego Zdrowia”.

„Samo Zdrowie” to dwumiesięcznik dla osób, które chcą żyć zdrowo, aktywnie i pragną poznać proste sposoby, dzięki którym poprawią swoje samopoczucie. W nowym numerze (maj-czerwiec) na pytanie czytelników odpowiadał lek. med. Tomasz Jarowicz, specjalista chirurgii urazowej i ortopedii, który przyjmuje pacjentów w NZOZ „Twój Lekarz”.

Ekspert wytłumaczył z czym mogą wiązać się silne, występujące nawet w nocy, mrowienia stóp i dłoni, a także wyjaśnił, dlaczego warto skorzystać z konsultacji neurologicznej albo ortopedycznej, a także wykonać gruntowne badania. Warto przypomnieć, że to już kolejny raz, gdy lek. med. Tomasz Jarowicz doradza czytelniczkom prasy popularnej. O poprzednich poradach, tym razem dla magazynu ,,Dobre Rady” pisaliśmy tutaj.

Zapraszamy do lektury!
Następne