Archiwum

19 stycznia 2018

Pamiętajmy o naszych Babciach i Dziadkach - nie tylko od święta!

Pragniemy złożyć najlepsze życzenia i wyrazy wdzięczności najwspanialszym osobom na świecie - wszystkim Babciom i Dziadkom. Życzymy Wam zdrowia, dumy ze swoich wnuków, a także wielu powodów do uśmiechu, nie tylko w tym wyjątkowym czasie.

Składając życzenia babci czy dziadkowi, zachęcamy do pytania ich o zdrowie, przypominanie o regularnym przyjmowaniu leków i kontrolowaniu ciśnienia tętniczego. Poza tym aktywny senior to zdrowy senior, dlatego warto organizować bliskim czas na świeżym powietrzu - zabierać ich na spacery czy przejażdżki rowerowe.

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka chcemy poświęcić im więcej uwagi. W najbliższym tygodniu spodziewajcie się dodatkowych porad na naszym Facebooku - specjalnie dla nich!

Jednocześnie - w razie wątpliwości zdrowotnych – polecamy konsultacje zdrowotne u jednego z naszych lekarzy. Na wizytę można się umówić w wybranej placówce NZOZ „Twój Lekarz”. Nasza strona internetowa pozwala sprawdzić, która znajduje się najbliżej. Rejestracja odbywa się pod numerem telefonu 71 311 12 36 oraz on-line.
17 stycznia 2018

„Spotkaj się” z naszymi lekarzami w… mediach

Wiedza, doświadczenie, nowatorskie myślenie – to cechy cenione przez media. Z tego względu bardzo chętnie sięgają po pomoc lekarzy NZOZ „Twój Lekarz”. Tylko w ostatnim czasie lek. med. Barbara Blitek, specjalista okulistyki, doradzała czytelnikom „Samego Zdrowia”.

Czy ciąża może mieć wpływ na wzrok – znaczne pogorszenie ostrości widzenia, mroczki przed oczami czy jasne plamy. Może i – co ważne – to problem, którego nie należy lekceważyć, ponieważ może być objawem poważnych dolegliwości. W „Samym Zdrowiu” przypomina o tym lek. med. Barbara Blitek, specjalista okulistyki, która przyjmuje pacjentów w NZOZ „Twój Lekarz” w Bielanach Wrocławskich.

Zachęcamy do przeczytania całego artykuły, który znajduje się na 44. stronie nowego numeru tego magazynu. Wcześniej, również na łamach „Samego Zdrowia”, na pytania dotyczące kardiologii odpowiadał lek. med. Przemysław Wójcik. Mogliśmy również przeczytać porady lek. med. Tomasza Jarowicza – specjalisty w dziedzinie chirurgii urazowej i ortopedii.

12 stycznia 2018

Wyższy standard opieki - dodatkowe terminy wizyt u urologa

Od 1 lutego 2018 roku pacjenci NZOZ „Twój Lekarz” jeszcze częściej skorzystają z konsultacji urologa. Na wizytę można się już rejestrować pod numerem telefonu 71 311 12 36 lub on line.

Z porad urologicznych będzie można skorzystać w naszych dwóch placówkach. W Bielanach Wrocławskich specjalista przyjmie w środy (wizyty w ramach NFZ i prywatne) oraz czwartki (wizyty NFZ). We Wrocławiu przy ul. Kunickiego w drugi i czwarty wtorek miesiąca (wizyty prywatne).

W naszej poradni urologicznej przyjmuje lek. med. Waldemar Bonczar - specjalista urolog FEBU. Zajmuje się chorobami układu moczowo-płciowego kobiet i mężczyzn. Leczy między innymi choroby prostaty i zaburzenia potencji, nietrzymanie moczu, kamicę moczową czy infekcje układu moczowego. Zapewnia konsultacje oraz możliwość wykonania profesjonalnych badań.

Więcej informacji:
NZOZ „Twój Lekarz” Bielany Wrocławskie - ul. Wrocławska 24A/1, tel. 71 334 39 94
NZOZ „Twój Lekarz” Wrocław – Kunickiego - ul. Kunickiego 37A, tel. 71 311 14 89
8 stycznia 2018

Już jest! Badanie aktywności mózgu w NZOZ „Twój Lekarz”

W naszym ośrodku w Bielanach Wrocławskich dostępna jest nowa usługa – badanie EEG, czyli nieinwazyjna diagnostyka aktywności mózgu. Rejestracja odbywa się pod numerem telefonu 71 334 39 94.

EEG (Elektroencefalografia) to bezbolesne i nieinwazyjne badanie aktywności mózgu. Polega na odpowiednim rozmieszczeniu na powierzchni skóry głowy elektrod, które rejestrują aktywność komórek mózgowych. Przeprowadza się je u dzieci i dorosłych. Do wykonania badania powinny skłonić: kłopoty z pamięcią, omdlenia, problemy ze snem, nadpobudliwość, stwierdzenie uszkodzenia mózgu, także w chorobie Alzheimera czy Parkinsona.

Od 8 stycznia 2018 roku z tej przełomowej metody skorzystają pacjenci NZOZ „Twój Lekarz” w Bielanach Wrocławskich. Mają do dyspozycji kilka rodzajów badania EEG: tradycyjne, po bezsennej nocy, mapę mózgu BEAM, podczas snu. Istnieje możliwość uzyskania opisu badania w języku angielskim. Badanie wykonuje lek. med. Jerzy Kochański – specjalista anestezjologii i intensywnej terapii.
Więcej informacji o badaniu, a także jak się do niego przygotować, dostępne są na stronie internetowej.

Rejestracja odbywa się pod numerem telefonu 71 334 39 94. Zapraszamy!
5 stycznia 2018

Znamy zwycięzców naszego konkursu. Sprawdź, kto wygrał!

Lekarze-aniołki w białych i niebieskich mundurkach, brodate Mikołaje z waty, zaskakujące bombki oraz choinki. Znamy już laureatów konkursu NZOZ „Twój Lekarz” - „Super Święta”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i piękne ozdoby, które udekorowały naszą choinkę!

W ramach konkursu „Super Święta” otrzymaliśmy przeszło 40 wyjątkowych ozdób autorstwa małych pacjentów, ich rodzin oraz uczniów sąsiedzkich przedszkoli w Kobierzycach i Ślęzy. Poziom wykonania dekoracji przerósł nasze najśmielsze wyobrażenia. Wybór był bardzo trudny. Dlatego zdecydowaliśmy się przyznać nagrody dodatkowe.

Decyzją jury bon do sklepu Smyk wygrała Patrycja Rybak, autorka lekarzy-aniołków w białych i niebieskich mundurkach. Z kolei kupony do Loopy’s World zdobyli: Lena i Michalina Suchodolska, które przyniosły do nas brodate Mikołaje, Elżbieta Bętkowska za skrzydlate aniołki oraz Borys Bihun, czyli twórca zaskakujących bombek. Nagrodę internautów – drugi bon do sklepu Smyk – otrzymała Maja Krupska, która przygotowała pięknie zdobioną choineczkę.
Dodatkowo nagrody przyznane zostały: Jakubowi i Dominice Frodymie oraz Oli i Emanuelowi Łukawskim. Wszyscy uczestnicy dostaną pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Wszystkie dekoracje przygotowane przez małych pacjentów NZOZ „Twój Lekarz” można zobaczyć naszej choince w Kobierzycach, a także na naszym profilu na Facebooku. Tam też na bieżąco publikujemy informacje o kolejnych konkursach i wydarzeniach. Już teraz zachęcamy do udziału.
3 stycznia 2018

Zagłosuj na najciekawszą dekorację

Różyczka, bałwanek, Mikołaje, gwiazdki, bombki. Dzięki małym pacjentom NZOZ „Twój Lekarz”, ich rodzicom i nauczycielom, w naszej przychodni stoi już przepięknie ubrana choinka. Dziękujemy i zachęcamy do głosowania na najciekawszą ozdobę.

Dekoracje przygotowane przez małych pacjentów NZOZ „Twój Lekarz” wiszą już na naszej choince. Złocisto-zielona różyczka, ciepło ubrany bałwanek, Mikołaje z długą brodą z waty, gwiazda z cekinów, kwiecista bombka - ile ozdób, tyle pomysłów i technik, chociaż widać, że dla autorów liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.

Jednak nasz konkurs ,,Super Święta” jeszcze się nie kończy. Wkrótce nasze jury ogłosi laureatów - autorów najciekawszej dekoracji - którzy otrzymają nagrody - bon do sklepu Smyk o wartości 100 zł lub karnety do Loopy’s World. Jedno jest pewne – jury nie ma łatwego zadania. Wszystkie prace reprezentują bardzo wysoki poziom.

Dodatkowa nagroda – karnet do Loopy’s World - trafi również do autora, którego dekoracja najbardziej spodoba się użytkownikom Facebooka. Zachęcamy do udziału w zabawie - głosowanie trwa na naszym profilu do 3 stycznia 2018 roku do godz. 13.00, a wyniki zostaną ogłoszone dzień później. Tam też na bieżąco publikowane są informacje o naszych kolejnych konkursach i wydarzeniach.

21 grudnia 2017

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

W tym wyjątkowym czasie,
jak przystało na dobrych sąsiadów,
pragniemy złożyć Państwu serdeczne życzenia:

czasu tylko dla siebie i bliskich,
wielkich i małych radości.
Spokojnego, obfitującego w zdrowie Nowego Roku.

Zespół NZOZ „Twój Lekarz”
19 grudnia 2017

Coraz bliżej Super Święta

Już tylko do 22 grudnia czekamy na Wasze ozdoby choinkowe. Konkurs „Super Święta” zostanie rozstrzygnięty niebawem. Wciąż macie szanse na wygranie atrakcyjnych nagród!

By wejść do gry o bon do sklepu Smyk o wartości 100 zł i karnety do Loopy’s World, wystarczy przynieść własnoręcznie zrobioną ozdobę do jednej z naszych placówek. Na dekoracje czekamy do 22 grudnia. Niektóre już zdobią naszą choinkę w Kobierzycach.

- Otrzymaliśmy piękne ozdoby, więc mogę zdradzić, że poziom jest naprawdę wysoki - mówi lek. med. Aleksandra Olender-Chlebik, współzałożycielka i współwłaścicielka NZOZ „Twój Lekarz”. – Nasza choinka jest coraz bogatsza, ale na pewno znajdziemy na niej jeszcze trochę miejsca – dodaje.

Nagrodzone zostaną najładniejsze i najbardziej kreatywne ozdoby, jednak na drobny upominek może liczyć każdy uczestnik zabawy. Więcej informacji i regulamin konkursu „Super Święta” znajdziecie na naszym oficjalnym profilu na Facebooku.
13 grudnia 2017

Super Mikołaj zachęcał do udziału w naszym konkursie

6 grudnia maskotka naszych przychodni rozdawała prezenty małym pacjentom. Zachęcała również do udziału w konkursie „Super Święta”. Warto, ponieważ nagrody są bardzo atrakcyjne!

Super Lekarz to maskotka naszych przychodni. Ma ważne zadanie - pomaga dzieciom oswoić się z białym fartuchem i spędzić wizytę u lekarza z uśmiechem na ustach. W mikołajki odwiedził naszą placówkę w Kobierzycach. Były pamiątkowe zdjęcia, dużo uśmiechu i prezenty-niespodzianki – balony, jabłka, lizaki witaminowe i naklejki Super Pacjenta.

Super Lekarz miał jeszcze jedno ważne zadanie – prosił dzieci o pomoc w dekorowaniu choinki. To wszystko w ramach naszego konkursu „Super Święta”. Ozdobę można zrobić w domu albo w szkole, z wykorzystaniem dowolnych technik - liczy się dobra zabawa. Gotową dekorację wystarczy przynieść do 22 grudnia do jednej z naszych placówek.

Autorzy najładniejszych i najbardziej kreatywnych ozdób zostaną nagrodzeni. Do zdobycia bon do sklepu Smyk o wartości 100 zł i karnety do Loopy’s World. Więcej informacji i regulamin konkursu „Super Święta” znajduje się na naszym oficjalnym profilu na Facebooku. Tam też publikowane są informacje o kolejnych spotkaniach z maskotką.
1 grudnia 2017

Super Święta z Twoim Lekarzem

W Mikołajki – 6 grudnia, w ośrodku w Kobierzycach zagości Super Lekarz, który będzie rozdawał upominki małym pacjentom. Tego dnia rusza wielki świąteczny konkurs!

6 grudnia w ośrodku NZOZ ,,Twój Lekarz” w Kobierzycach wszystkie dzieci spotkają Super Lekarza, który zrobi wszystko, żeby świąteczna atmosfera zagościła u nas na dobre. Jednym z elementów, które nieodłącznie kojarzą się ze świętami jest choinka. Również w naszym ośrodku w Kobierzycach taka powstanie. Pomóżcie nam ją ozdobić i przy okazji zyskajcie okazję do wygrania atrakcyjnych nagród.

Trudno wyobrazić sobie Święta bez choinki, dlatego chcemy, żeby nasi pacjenci pomogli nam udekorować nasze drzewko własnoręcznie przygotowanymi ozdobami – mówi lek. med. Aleksandra Olender-Chlebik, współzałożycielka i współwłaścicielka NZOZ „Twój Lekarz”. – Zapraszamy do wspólnej zabawy całe rodziny. Technika jest dowolna, liczy się dobra zabawa. Zaś na autorów najciekawszych prac czekają prezenty – dodaje.

Zasady konkursu są proste:
1) Przygotuj własnoręcznie ozdobę choinkową.
2) Przynieś ją do najbliższej placówki NZOZ ,,Twój Lekarz” w dniach 6-22 grudnia. Pamiętaj, aby zostawić swoje dane.
3) Śledź nasz fanpage i wygrywaj nagrody.

Do wygrania: bon do sklepu Smyk o wartości 100 zł i karnety do Loopy’s World. Nagrodzimy najładniejsze i najbardziej kreatywne ozdoby. Więcej informacji i regulamin konkursu ,,Super Święta” znajdziecie na naszym oficjalnym profilu na Facebooku.
Następne